Prvé v budúcnosti.

BMW i8.

Úplne nová koncepcia športového automobilu. Efektívnejšie – napríklad vďaka inteligentnej ľahkej konštrukcii s karbónom a aerodynamickým dizajnom. Udržateľnejšie – s vysokoefektívnou technológiou BMW eDrive a recyklovateľnými materiálmi v interiéri. Bez zhoršenia dynamiky či športového vzhľadu. 

Žiadne kompromisy, skôr optimálna kombinácia radosti z jazdy a zodpovednosti. BMW i8 je plug-in hybrid, ktorý spája výhody inovatívnych technológií elektromotorov a spaľovacích motorov. Výsledkom je mimoriadny zážitok z jazdy – s extrémne nízkou spotrebou paliva a nízkymi emisiami. 

BMW i8 prináša revolúciu vo svojej triede. Ako prvý športový automobil s hodnotami spotreby a emisií kompaktného vozidla. Sila plug-in hybridu spočíva najmä v dokonalej synchronizácii elektromotora a spaľovacieho motora, o čom svedčí maximálna efektivita a dynamika na ceste. Prvý športový automobil, ktorý zrýchľuje dokonca aj ducha doby.

vyberte si z nových vozidiel bmw i

Vyhľadať nové BMW i

VYBERTE SI Z jazdenÝCH VOZIDIEL BMW i.

Vyhľadať jazdené BMW i

Spoznajte BMW i8.

Aký pocit je jazda BMW i8?

Kombinácia elektromotora a výkonného benzínového motora vytvára základ pre jeden z najinovatívnejších športových automobilov dnešnej doby – BMW i8. Športový charakter vozidla je zrejmý v každej situácii. Presná súhra spaľovacieho motora a elektrického pohonu zaručuje dosahovanie efektivity i dynamiky v rovnakej miere.

Po stlačení tlačidla eDrive umožní BMW i8 jazdiť výlučne na elektrickú energiu s pohonom len prednej nápravy. Hybridný režim inteligentne spája oba druhy pohonu pre optimálnu trakciu v každej situácii. Elektrický pohon, silný motor s výkonom 96 kW (131 k) sa nachádza na prednej náprave. Zadná náprava je poháňaná výkonným 1,5-litrovým 3-valcovým benzínovým motorom BMW TwinPower Turbo, ktorý dosahuje maximálny výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment až 320 Nm.Všetky štyri kolesá tak môžu byť napájané súčasne dvoma motormi a v závislosti od jazdnej situácie môžu byť využívané výhody pohonu prednej nápravy či pohonu všetkých kolies. S týmito dvoma systémami pohonu BMW i8 zrýchli z 0 na 100 km/hod. za 4,4 sekundy – so spotrebou paliva len 2,1 l na 100 km a emisiami CO2 49 g/km.Mimo mesta predvedie plnohodnotný pohon všetkých kolies v BMW i8 svoju skutočnú silu – pri rýchlosti až do 250 km/hod.

režimy jazdy.

Individuálny jazdný štýl.

Rôzne režimy pre mimoriadny zážitok z jazdy: COMFORT, ECO PRO, SPORT a tlačidlo eDrive optimalizujú vlastnosti BMW i8 podľa konkrétnej jazdnej situácie. Dojazd výlučne na elektrickú energiu s týmto extrémne športovým automobilom prispôsobeným pre jazdu mimo mesta je až 37 km*. Vo vozidle je spojená tá najlepšia kombinácia: benzínový motor a elektromotor trvalo potvrdzujú, že ich technická súhra nikdy nie je o kompromisoch.

Stlačením tlačidla eDrive sa BMW i8 prispôsobí jazde výlučne na elektrický pohon. To je možné v režimoch COMFORT a ECO PRO. V režime COMFORT s technológiou eDrive je BMW i8 poháňané bez pomoci spaľovacieho motora, až kým sa batéria takmer úplne nevybije. eDrive umožňuje jazdiť výlučne na elektrický pohon rýchlosťou až 120 km/hod. Ak vodič nestlačí tlačidlo eDrive, spaľovací motor sa aktivuje pri rýchlosti 60 km/hod.

*Stanovené na základe interných štúdií spoločnosti BMW o spotrebe. Dojazd závisí od mnohých faktorov, najmä od spôsobu vedenia vozidla, vybranej trasy, poveternostných podmienok, používania kúrenia a chladenia a nastavenia klimatizácie pred jazdou.

efektivita a dynamika.

Atlét vo vrcholnej forme.

Aerodynamická karoséria, úžasný kužeľovitý tvar, nízka hmotnosť – BMW i8 je nepochybne čistokrvný športový automobil. Rôzne aerodynamicky optimalizované prvky spájajú maximálnu dynamiku s optimálnou efektivitou. Jedným príkladom sú zadné LED svetlá, ktoré sú vyrobené na princípe vrstveného dizajnu a slúžia ako kanály na vedenie prúdu vzduchu. Systematická ľahká konštrukcia má zásadný význam pre elektromobily. Ide o jednu z najvýraznejších čŕt vozidla, ktorá má vplyv na dynamiku, dizajn a efektivitu. Nižšia hmotnosť vozidla sa premieta do lepšieho zrýchlenia, vyššej agility a maximálnej efektivity.

Na kompenzovanie dodatočnej hmotnosti elektrickej batérie je priestor pre pasažierov vyrobený z kompozitu z uhlíkových vlákien. Ukázal sa byť ideálny po všetkých stránkach: je až o 50 % ľahší než oceľ a približne o 30 % ľahší než hliník a zároveň má rovnako vysokú stabilitu a poskytuje rovnako dobrú ochranu pri náraze. Modely BMW i sú prvé sériové vozidlá s veľkým počtom úsekov vyrobených z tohto technicky vyspelého materiálu. Uhlíkové vlákno je preto dôležitou súčasťou inovačnej architektúry LifeDrive, ktorá mení všetko v BMW i8 – vrátane budúcnosti športovej jazdy.

DOHODNITE SI TESTOVACIU JAZDU.

Osobné údaje:

Správa *:

* Povinné údaje
Môj súhlas s marketingovou komunikáciou
Súhlasím s tým, aby Group M, a.s. (Harmincova 2/B 841 01 Bratislava) spracovával a používal moje poskytnuté osobné údaje (napr. kontaktné a osobné údaje, ako sú dátum narodenia a typ vodičského preukazu, záľuby a záujmy) na starostlivosť o zákazníka a na vybranú komunikáciu informácií o produktoch a službách Skupiny BMW ako aj na prieskum trhu. Group M, a.s. môže tieto údaje prenášať aj dcérskym spoločnostiam, ako aj zmluvným partnerom, ktorý môžu používať moje údaje a kontaktovať ma na vyššie uvedené účely. Uvedené dcérske spoločnosti si môžu vzájomne poskytovať aktualizácie.

Uprednostnený kontaktný kanál

Súhlasím s tým, aby sa osobné údaje používali na vytváranie individuálneho profilu zákazníka s využitím štatistického postupu. Vďaka tomuto profilu budem dostávať marketingovú komunikáciu s obsahom, ktorý bude pre mňa relevantný, napr. personalizované ponuky od spoločnosti BMW Slovenská republika s.r.o. a určitých dcérskych spoločností, ako aj určitých zmluvných partnerov a dielní (mnou uprednostňovaný predajca, partneri mojich nákupov automobilov, servisné alebo konzultačné návštevy alebo môj regionálny partner). Tiež súhlasím s tým, aby na vyššie uvedené účely BMW Slovenská republika s.r.o. prenášala zákaznícky profil určitým dcérskym spoločnostiam a mojim zmluvným partnerom a dielňam a aby ma tieto spoločnosti oslovovali s obsahom, ktorý bude pre mňa relevantný. Tam, kde budú k dispozícii, môžu byť nasledujúce údaje, ktoré som poskytol alebo ktoré boli vygenerované na základe môjho používania produktov alebo služieb spoločnosti BMW Slovenská republika s.r.o., určitých dcérskych spoločností a zmluvných partnerov a dielní, použité v rámci vytvárania profilu: kontaktné údaje (ako napr. meno, adresa, e-mailová adresa); doplnkové informácie/preferencie (ako napr. uprednostnený predajca, záľuby); identifikačné údaje (ako napr. číslo zákazníka, číslo zmluvy); história zákazníka (ako napr. prijatie ponúk, údaje o kúpe vozidla, informácie o predajcovi); údaje o vozidle (ako napr. údaje o používaní z aplikácie BMW Connected: najazdené kilometre, dojazd); údaje z aplikácie/domovskej stránky/sociálnych médií (ako napr. údaje o používaní z online kont myBMW alebo myMINI). Úplný zoznam údajov týchto kategórií je uvedený tu.

Žiadosti o zmenu týkajúce sa vyhlásenia súhlasu a právo na odvolanie. more-info

Svoje predložené vyhlásenia o súhlase môžem kedykoľvek odvolať, s účinnosťou do budúcnosti. Po úplnom odvolaní sa môj profil zákazníka už nebude spracúvať a už nebudem dostávať marketingovú komunikáciu. Prostredníctvom nasledujúcich uvedených komunikačných kanálov mám okrem toho možnosť požiadať o informácie o mojich údajoch uložených u Group M, a.s. / v BMW Slovenská republika s.r.o. ako aj o opravu, vymazanie alebo zablokovanie svojich osobných údajov. Ďalšie údaje týkajúce sa spracúvania mojich osobných údajov a mojich práv sú k dispozícii v zásadách ochrany osobných údajov uvedených na nasledovnej adrese.

Kontakt +421 221 001 001, odkaz na zásady ochrany osobných údajov online.

Kontakt Služby zákazníkom BMW, 0850 26 98 35, zakaznicky.servis.sk@bmw.com, odkaz na zásady ochrany osobných údajov online.

Po odoslaní formulára Vás budeme kontaktovať ohľadom dojednania termínu.
Vyplnením nepovinných údajov nám pomôžete pripraviť si pre Vás najlepšie riešenie.

 

poradíme vám.

Nechajte si nakonfigurovať nové BMW i8 podľa Vašich požiadaviek.

Mgr. Patrik Varga
BMW i Predajca

Tel.: +421 221 001 001
Fax: +421 901 736 789
Email: patrik.varga@bmw-groupm.sk

Kontaktujte nás

Juraj Barvínek
BMW i Product Genius

Tel.: +421 221 001 001
Fax: +421 904 816 789
Email: juraj.barvinek@bmw-groupm.sk

Kontaktujte nás